برپایی هیئت مذهبی در ایام کرونا با تلاش بانوی دهه هشتادی

ستایش دختری ۱۷ ساله ایست که از کودکی در کنار مادر خود در روضه‌های خانگی رشد و تربیت یافته و اکنون به سن نوجوانی رسیده و پا به پای والدین خود اسباب برگزاری هیئت را فراهم آورده که هیئت او اکنون یکی از هیئات فعال شهرستانش محسوب می‌شود.

به گزارش دبیرخانه مهرواره بانور، مقام معظم رهبری می‌فرمایند؛ دهه هشتادی‌ها انقلاب را به آن نقطه اصلی و اوج خود خواهند رساند و اکنون این دهه هشتادی‌ها هستند که در گوشه و کنار ایران با فعالیت‌های خود خوش می‌درخشند؛ ستایش ماکنالی بانوی دهه هشتادی از شهرستان اندیمشک استان خوزستان است که ۱۷ سال سن دارد و از کودکی در کنار والدین در روضه‌های خانگی و مراسم اهل بیت رشد یافته و اکنون خود در این شهرستان به انجام فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی می‌پردازد.
وقتی کرونا شدت گرفت و بیشتر هیئات را به تعطیلی کشاند، این بانوی فعال به همراه مادر خود اقدام به تأسیس هیئتی در محله کردند که در اداره تبلیغات اسلامی نیز به ثبت رسید و به برگزاری مراسمات مختلف با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این هیئت پرداختند و علاوه بر این غذای نذری آماده و میان شرکت کنندگان در هیئت، نیازمندان و کارتن خواب‌ها توزیع می‌کنند.
این بانوی جوان که دغدغه‌‌اش برپایی خیمه عزای اباعبدالله(ع) در ماه محرم حتی در شرایط کرونایی بود با همت و عشقی که به اهل بیت داشت پیگیر تاسیس هیئت شد و توانست به بهترین وجه ممکن به هدف خود دست یابد.
خانم ماکنالی یکی از نوجوانانی است که در تحقق سخن رهبری تلاش کرده و به همراهی مادر خود در کنار توجه به فعالیت‌های فرهنگی و مراسمات مذهبی دغدغه نیازمندان و آسیب دیدگان جامعه خود را نیز دارد و با استفاده از هیئت اهل بیت توانسته مردم را نیز پای خدمت‌رسانی بیاورد و آن‌ها را با خود همدل و همراه نماید.
در این سال‌ها که برخی چنین القا می‌کنند که دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها از دست رفته اند و درگیر تزویر و حیله‌های دشمنان شده‌اند، ستایش ۱۷ ساله بسان مادر خویش پای در مسیر خدمت رسانی به نیازمندان و تلاش برای ارتقای فرهنگ دینی در بین بانوان محله خود گذاشته و از جمله کسانی است که ثابت کرده در میان همین نوجوانان افراد دغدغه‌مندی هم وجود دارند که تلاش دشمن برای آسیب زدن به قشر نوجوان را نه تنها برای خود بلکه با تقویت روحیه معنوی در دختران نوجوان محله خنثی می‌کنند.
هیئت تازه تاسیس خانم ماکنالی نه تنها در روزهای سخت کرونا محفلی برای توسل به ساحت اهل بیت و گره گشایی از محرومین شد بلکه فعالیت آن هنوز هم با قدرت و قوت ادامه دارد.

, ,
نوشتهٔ پیشین
خانوادگی پای کار خدمت به مردم
نوشتهٔ بعدی
سکینه جابری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید