ماجرای یک خانم طلبه/ از جلوگیری از سقط غیرقانونی جنین تا مقابله با فرقه‌های انحرافی

خانم حامدمقدم در زمینه جلوگیری از سقط غیرقانونی جنین تلاش‌های ارزشمندی داشته و سعی کرده علاوه بر تبیین آثار مخرب انجام اینکار برای روح و جسم افراد، با بیان آیاتی از قرآن و روایات، افراد را از انجام اینکار منصرف نماید.

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، فاطمه حامد مقدم متولد سال ۱۳۶۱ و اهل مشهد و دارای مدرک سطح دو حوزوی است.
او به اتفاق همسر طلبه خود از سال ۱۳۸۸ فعالیت‌های تبلیغی خود را در اطراف نیشابور آغاز می‌کنند و اکنون به همین منظور در سلمانشهر مازندران (متل قو) ساکن و مشغول به فعالیت هستند؛ منطقه‌ای که به گفته این بانو به دلیل مهاجر پذیر بودنش از لحاظ فرهنگی بسیار آسیب پذیر است.
یکی از معضلاتی که به دلیل نامناسب بودن وضعیت اقتصادی خانواده‌‌ها در این منطقه رواج یافته، آمار بالای متقاضیان سقط‌های غیرقانونی جنین است که این زوج دغدغه‌مند در این منطقه تلاش‌های ارزشمندی جهت جلوگیری از این اتفاق و منصرف کردن افراد در این زمینه داشته‌اند.
خانم حامد مقدم در ابتدا به‌دلیل ارتباطی که با یک بانوی ماما در محله برقرار کرد و در طی رفت و آمدهای خود به مطب این بانو، با مواردی مواجه شد که به دلایل مختلف بویژه فقر و ضعف مالی به این پزشک مراجعه می‌کردند و تصمیم بر سقط غیرقانونی جنین خود را داشتند؛ اما این پزشک ماما به دلیل اعتقادات محکمی که داشت از انجام چنین کاری پرهیز می‌کرد.
همین مسئله موجب شد که خانم حامدمقدم برای جلوگیری از این عمل ناپسند اقدام کند و با توجه به عوارض مختلفی که اینکار هم به‌لحاظ پزشکی و هم به‌لحاظ اجتماعی و شرعی دارد، اقدام به برگزاری جلسات مشاوره کرد و علاوه بر تبیین آثار مخرب انجام اینکار برای روح و جسم افراد، با بیان آیاتی از قرآن و روایات، سعی کرده آن‌ها را از اینکار منصرف و نگرانی‌های آن‌ها برای تأمین مادیات این فرزندان را رفع نماید.
حالا به گفته خانم حامد مقدم تعدادی از فرزندان خانواده‌هایی که تصمیم بر سقط جنین داشتند، متولد شده‌اند و دیدن این بچه‌ها احساس رضایتمندی وافری به او می‌بخشد و از اینکه توانسته با تلاش‌های خود از این اتفاق که موجب از بین رفتن یک موجود زنده می‌شود، جلوگیری کند، بسیار خرسند است.
او علاوه بر اینکار در زمینه عفاف و حجاب نیز تلاش‌های ارزشمندی داشته و همواره سعی کرده با برقراری ارتباط دوستانه با بانوانی که در مغازه‌های محله مشغول به کار هستند، بر افکار و رفتار آن‌ها تأثیر گذار باشد و موجب ترک یکسری از اعمال نامناسب آن‌ها بویژه در زمینه حجاب شود.
یکی از موفقیت‌های ارزشمند او در این زمینه، برقراری ارتباط دوستانه با یکی از بانوان مغازه‌داری بود‌ که لباس‌های نامناسب و به دور از شأن بانوان در مغازه او به فروش می‌رسید.
برقراری ارتباط مستمر و دوستانه و صحبت‌های مکرر با این بانو موجب شد او اکنون در خریدهایش برای مغازه تجدید نظر کند و در انتخاب اجناس برای مغازه خود، به مسئله حجاب بانوان نیز توجه داشته باشد.
این بانوی دلسوز در زمینه انجام کمک‌های مؤمنانه به افراد در دوران کرونا، تأمین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند و ایجاد مشاغل خانگی برای آن‌ها در زمینه بافت تابلو فرش و تهیه ترشی و سبزیجات خانگی نیز تلاش‌هایی داشته و ماهانه با جمع آوری صدقات و مبالغی از اقوام و آشنایان، در حد توان به تسویه حساب‌های نیازمندان در مغازه‌های محله اقدام می‌کند.
یکی دیگر از مهمترین اقدامات او مقابله با فرقه‌های انحرافی و خرافات شدیدی است که در این منطقه رایج هستند که در جلسات مختلف به آگاه‌سازی بانوان می‌پردازد و در مدارس بویژه در دبیرستان‌ها نیز این مسئله را تبیین می‌نماید.

, ,
نوشتهٔ پیشین
خدمت بی‌منت/ راه اندازی طرح برکت رضوی برای کمک به زوج‌های نیازمند
نوشتهٔ بعدی
اختلاف و طلاق

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید