خدمت بی‌منت/ راه اندازی طرح برکت رضوی برای کمک به زوج‌های نیازمند

شرایط کنونی جامعه و اوضاع اقتصادی خانواده‌‌ها و عدم ثبات بازار، تهیه جهیزیه به بحرانی برای خانوارهای کم برخوردار تبدیل شده است که تأمین آن از عهده اغلب خانواده‌‌ها برنمی‌آید؛ اما در این میان با پای کار آمدن خیرین دغدغه‌مند و دلسوز می‌توان بر این مشکل همچون دیگر مشکلات جامعه فائق آمد.

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، زهرا پور‌علیخانی اهل شهرستان بافت استان کرمان است که به عنوان مدیر عامل و مربی یکی از مؤسسات قرآنی این شهرستان به انجام فعالیت های خیرخواهانه مشغول است.
این بانوی تلاشگر در سال ۹۵ موفق به اخذ مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برای راه اندازی مؤسسه قرآنی خود می‌شود مؤسسه ای که مکان آن را همسر یکی از شهدای شهرستان، وقف انجام امور قرآنی ‌کرده است.
او حالا پس از سال‌ها انجام فعالیت‌های قرآنی و ترویج فرهنگ قرآن، در راستای ترویج ازدواج آسان و کمک به نوعروسان نیازمند نیز گام برداشته و در این راستا طرحی به نام “برکت رضوی” را در مهر ماه سال ۹۹ راه اندازی کرده است و در هشتم هرماه اقدام به جمع آوری مبالغی از بانوان می‌کند که این مبالغ به حساب مؤسسه، جهت خرید جهیزیه برای زوج‌های نیازمند واریز می‌شود؛ طرحی که همچنان تداوم یافته و در آن به ازدواج جوانان بی‌بضاعت کمک می‌شود.
این بانوی دغدغه‌مند توانسته با مبالغ جمع آوری شده تاکنون برای زوج‌های بسیاری چندین مورد از اقلام ضروری جهیزیه را تهیه نماید و جهت حمایت از کالای ایرانی تمامی اقلام خریداری شده توسط او برای نوعروسان، از تولیدات داخلی بوده‌اند تا هم از زوجین کم بضاعت و هم از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرده باشد.
خانم پورعلیخانی بی ادعا و بی‌منت دستگیر جوانان شهرش است و هدفی به جز نشاندن لبخند بر لبان نیازمندان ندارد.

 

,
نوشتهٔ پیشین
همسر شهیدی که از نوعروسان کم برخوردار حمایت می‌کند
نوشتهٔ بعدی
ماجرای یک خانم طلبه/ از جلوگیری از سقط غیرقانونی جنین تا مقابله با فرقه‌های انحرافی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید