همسر شهیدی که از نوعروسان کم برخوردار حمایت می‌کند

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، ثریا رحیم پور متولد سال ۱۳۴۹ و اهل شهرستان مشکین شهر استان اردبیل و همسر جانباز شهید حاج اکبر موسوی است که سال‌هاست هیئت قرآنی نرجس خاتون(س) را در منزل شخصی خود راه‌اندازی کرده است.
این بانوی پرتلاش تاکنون اقدامات خیرخواهانه مختلفی را انجام داده و یکی از حوزه‌هایی که در آن به صورت جدی وارد شده و به فعالیت پرداخته است؛ کمک به ازدواج جوانان و تأمین جهیزیه آنان می‌باشد.
او در خصوص علت انجام اینکار می‌گوید: روزی یک خانم بی‌سرپرست به من مراجعه کرد و گفت دخترش به دلیل عدم توانایی مالی خانواده در تهیه جهیزبه خودکشی کرده است؛ از همان روز تصمیم گرفتم علاوه بر فعالیت قرآنی به فراهم کردن جهیزیه برای دختران بی بضاعت و دستگیری از نیازمندان نیز بپردازم و همسرم بزرگترین مشوق من در این مسیر بودند.
او معتقد است جهیزیه یکی از مهمترین نیازهای زوجین برای شروع یک زندگی مشترک است که در این شرایط بد اقتصادی بسیاری از خانواده های کم بضاعت توانایی تهیه آن را ندارند و باید توسط خیرین به آن‌ها کمک شود تا مبادا جوانی به‌دلیل فقر از شروع زندگی مشترک منصرف شود و فقر آن‌ها سبب افزایش سن ازدواجشان شود.
حالا این بانوی پویا و تلاشگر توانسته با کمک خیرین و پیگیری‌های مجدانه خود، تاکنون ۲۵ سری جهیزیه برای دختران کم برخوردار مهیا کند.
یکی دیگر از اقدامات خدا پسندانه این بانوی دلسوز این است که با پول حاصل از فروش طلاهای خود، اقدام به خرید یک دستگاه خودرو پراید برای یک خانواده‌ نیازمند کرد تا سرپرست این خانواده بوسیله آن بتواند درآمد کسب کند و نان خانواده خود را تأمین نماید و بیکاری او موجب اختلاف خانوادگی و در نهایت جدایی آن‌ها نشود.
پخت غذا در شب عید و توزیع آن‌ میان نوعروسانی که مادر ندارند، بازسازی منازل مسکونی نیازمندان، توزیع بسته‌های معیشتی، اهدای بخاری به معلولین نیازمند، پخت غذای گرم و توزیع آن در مناطق حاشیه نشین، پرداخت هزینه عمل چشم یک بانوی بی سرپرست و برگزاری کلاس‌های آموزش خیاطی جهت اشتغالزایی برای بانوان از دیگر اقدامات خانم رحیم پور می‌باشد.
او حدود ۱۵ سال است که به انجام کارهای نیکوکارانه می‌پردازد و منابع فعالیت‌های خود را نیز صرفا از طریق مشارکت‌های مردمی و کمک های خیرین فراهم می‌کند.

, ,
نوشتهٔ پیشین
مهرواره بانور
نوشتهٔ بعدی
خدمت بی‌منت/ راه اندازی طرح برکت رضوی برای کمک به زوج‌های نیازمند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید