دبیر ستاد استانی مهرواره بانور لرستان اقدام به اشتغالزایی برای بانوان سرپرست خانوار کرد

دبیر ستاد استانی مهرواره بانور لرستان با اشتغالزایی برای بانوان سرپرست خانوار و احیای کارگاه‌های تعطیل‌شده، بانوان استان را نه تنها به صورت لسانی بلکه با عمل خود برای شرکت در مهرواره بانور و فعالیت در حوزه خانواده ترغیب کرد.

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، معرفت محمد پور دبیر ستاد مهرواره بانور و مسئول نهضت پیشرفت بانوان لرستان، جهت ترغیب بانوان فعال استان برای شرکت در مهرواره بانور، خود نیز در این طرح شرکت نمود و انجام فعالیت‌هایی در حوزه کمک به اقتصاد خانوارها از طریق اشتغالزایی برای بانوان سرپرست خانوار را بواسطه طرح مهرواره بانور در شهرستان خود کلید زد.
او در خصوص علت ثبت نام خود در مهرواره بانور می‌گوید: احساس کردم من به عنوان دبیر این مهرواره زمانی می‌توانم بانوان را ترغیب به فعالیت در حوزه خانواده و دعوت به شرکت در مهرواره بانور نمایم که خود نیز پیش از آنان عامل به اینکار بوده باشم.
محمد پور در این راستا با همکاری قرارگاه صاحب الامر، به شناسایی بانوان خیاط حاشیه شهر و احصاء کارگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل شهرستان اقدام کرده و با رایزنی با چندین تولیدی پوشاک در تهران جهت دریافت سفارش کار، توانسته علاوه بر سر و پا کردن دوباره این کارگاه‌های راکد، بانوان شناسایی شده را جهت کار به این کارگاه‌ها معرفی نماید.

او که با هدف حمایت از زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان به اینکار اقدام کرده در توضیح کار خود می‌گوید: از زمان شروع طرح مهرواره بانور تاکنون، ۸۰ بانوی خیاط کم برخوردار و حدود ۱۴ کارگاه خیاطی شناسایی شدند که عمده این کارگاه‌ها یا تعطیل شده بودند و یا در آستانه تعطیلی قرار داشتند؛ لذا با این کارگاه‌ها تفاهم نامه همکاری بسته شد که نیروهای ما را به کارگیری کنند و در عوض ما نیز از این کارگاه‌ها به طرق مختلف حمایت کنیم تا کارگاه‌ها مجددا احیا شوند و کار خود را گسترش دهند.
وی افزود: در این راستا قراردادی بین ما و چندین تولیدی پوشاک در تهران نیز بسته شد تا سفارش کار برای ما ارسال کنند و ما نیز این سفارشات را به کارگاه‌هایی که با ما همکاری دارند، تحویل می‌دهیم که اولین سفارش کار ما در هفته گذشته برای دوخت یک‌هزار و ۵۰۰ دست لباس دریافت شد.

ایجاد فروشگاهی جهت فروش تولیدات خانگی بانوان

محمد پور همچنین خاطرنشان کرد: از دیگر اقداماتی که با همکاری قرارگاه صاحب الامر جهت اشتغالزایی برای بانوان در مدت برگزاری مهرواره بانور تاکنون کلید خورد، شناسایی بانوان تولید کننده محصولات خانگی در محلات حاشیه شهر بود که بنا داریم با ایجاد فروشگاهی در سطح شهر محصولات آنان را به فروش برسانیم.
وی از افتتاح این فروشگاه در هفته آتی خبر داد و عنوان کرد: اینکار برای کسب درآمد بانوان سرپرست خانوار راه اندازی شد و حتی در طرح تکمیلی ما پس از اشباع بازار شهرستان، صادرات این دست از محصولات به دیگر استان‌های کشور و در نهایت به دیگر کشورها در دستور کار قرار دارد.
این بانو بدون حمایت هیچ یک از نهادهای دولتی به انجام این اقدامات پرداخته و پیش از این هم در حوزه اشتغالزایی ورود داشته است.
او در سال گذشته با تهیه ۶ دار قالی و ملزومات مورد نیاز دیگر و قرار دادن آن در منطقه‌ای حاشیه نشین، برای تعدادی از بانوان سرپرست خانوار اشتغال ایجاد کرد و پس از تکمیل کار نیز برای فروش این قالی‌ها پیگیری‌هایی انجام داد و تمامی منافع و سود حاصل از اینکار را به همین بانوان اختصاص داد.
او بنا دارد این دارهای قالی را سالانه به صورت چرخشی در مناطق کم برخوردار شهر قرار دهد و همین روال کاری سابق را جهت دستگیری از بانوان سرپرست خانوار دنبال نماید.

 

, , ,
نوشتهٔ پیشین
بانوی خلخالی در «مهرواره بانور» زمینه اشتغال ۱۵ نفر را فراهم ساخت
نوشتهٔ بعدی
شرکت ۲۶۶ بانوی آذربایجان غربی در مهرواره بانور

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید