زوجی که به برکت انجام فعالیت‌های قرآنی به توفیقات بزرگی دست یافتند

خانم شفیع که سال‌ها رویای ایجاد یک مؤسسه قرآنی را در سر داشت، پس از مدتی با کمک همسرش موفق به راه اندازی مؤسسه قرآن و عترت ” آل یاسین ولایت” می‌شود و به نوعی به خواسته قلبی خود جامه عمل می‌پوشاند؛ این زوج اکنون به برکت انجام کارهای قرآنی مستمر، توفیق یافته‌اند که قدم در مسیر انجام کارهای بزرگ و ارزشمندی بگذارند و حالا در کنار انجام فعالیت‌های قرآنی، به خدمت‌رسانی به مردم و انجام کارهای خیرخواهانه نیز مشغول هستند.

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، عظیمه شفیع متولد سال ۱۳۴۵ و اهل اندیمشک از توابع استان خوزستان و از جمله بانوان فعال قرآنی است که راه اندازی یک مؤسسه قرآنی جزو رویاها و آرزوهای او بوده است، رویایی که اکنون با همراهی همسرش توانسته آن را به واقعیت تبدیل کند.
او می‌گوید: در اهواز ساکن بودیم که یک خانم در منزل شخصی خودش، کلاس‌های قرآنی برگزار می‌کرد؛ من هم با دیدن این اقدام، مشتاق و راغب به انجام اینکار شدم؛ اما خانه ما به لحاظ مکانی فاقد چنین ظرفیتی بود تا اینکه ساکن اندیمشک شدیم و در آنجا خانه‌ای برای خود ساختیم و طبقه پایین منزلمان را به اینکار اختصاص دادیم.

تقویت روحیه معنوی در کودکان و نوجوانان

خانم شفیع و همسرش در سال ۹۲، مؤسسه قرآن و عترت ” آل یاسین ولایت ” را در منزل شخصی خودشان راه اندازی می‌کنند، مؤسسه‌ای که اکنون برای همه رده‌های سنی و در رشته‌های مختلفی همچون روخوانی، روانخوانی، تجوید و تفسیر کلاس‌هایی را برگزار می‌کند و علاوه بر این مهد قرآنی نیز ویژه نونهالان در آن راه اندازی شده است.
در مؤسسه قرآنی آل یاسین ولایت، با کمک دو مربی که یکی از آن‌ها سپاهی و دیگری روحانی است، علاوه بر برگزاری کلاس‌های قرآنی به لحاظ تربیتی هم با پسرهای نوجوان کار می‌شود و اکنون تقویت روحیه معنوی در بچه‌هایی که در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند کاملا مشهود است و این نوجوانان در این کلاس‌ها به لحاظ عقیدتی و قرآنی رشد قابل توجهی کردند تاجاییکه بارها والدین آن‌ها به دلیل مشاهده این تغییر و تحول در فرزندانشان از این مؤسسه تشکر و تقدیر نمودند.
حالا مدتی است که برای کودکان دختر و پسر محله نیز در این مؤسسه، کلاس‌های تربیتی، هنری و قرآنی توام با یکدیگر برگزار می‌شود تا هم استعداد و مهارت آنان تقویت شود و هم به رشد و تربیت معنوی دست یایند.
از دیگر اقداماتی که این بانوی تلاشگر در زمینه قرآنی انجام می‌دهد این است که هفته‌ای یک ختم قرآن آنلاین برگزار می‌کند که با این روش تنها در سال گذشته، موفق به ۴۳ بار ختم قرآن شده‌‌اند.

برکات راه اندازی مؤسسه قرآنی

انجام کارهای قرآنی همواره برکات خودش را داشته و معمولا افرادی که به اینکار می‌پردازند، پس از مدتی فعالیت‌های اجتماعی دیگر و خدمت به خلق را هم در دستور کار خود قرار می‌دهند و به نوعی به دستورات و توصیه‌های قرآن مبنی بر احسان، نیکوکاری و خیررسانی به دیگران عمل می‌کنند.
خانم شفیع هم از این قاعده مستثنی نبوده است و پس از انجام کارهای قرآنی و تربیتی مؤثر، توفیق خدمت به مردم و دستگیری از مشکلات آنان را نیز یافته است و کارهایی را انجام داده که هر کدامشان به تنهایی اقدامات بزرگی محسوب می‌شوند؛ مثلا در زمینه کمک به ازدواج جوانان ورود کرده است و قصه‌ فعالیت او در این زمینه از آنجایی آغاز می‌شود که یکی از همکاران قرآنی او در استان لرستان به او می‌گوید که دختر یتیم سیده‌ نیازمندی بدون هیچ جهیزیه‌ای وارد زندگی مشترک خود شده است؛ این مسئله برای خانم شفیع دغدغه می‌شود و از دوستان خود که در خیریه سادات تهران فعال بودند درخواست کمک می‌کند و موفق می‌شود مقداری جهیزیه به ارزش ۱۴ میلیون تومان از طریق این خیریه برای این زوج فراهم کند و علاوه بر این چندین میلیون تومان به همراه مقداری از اقلام جهیزبه همچون فرش و لوارم آشپزخانه هم توسط مؤسسه خود به این زوج اهدا می‌کند، زوجی که اکنون زندگیشان سرو سامان گرفته و صاحب یک فرزند هم شده‌اند.

وساطت در ازدواج

او همچنین در ازدواج یکی از پسرهای اقوامشان که پدر و مادر خود را از دست داده بود و از زندگی ناامید شده بود، همچون مادری دلسوز وساطت می‌کند و بعد از خواستگاری‌های متعدد، موفق می‌شود مورد مناسبی را برای او بیابد و با کمترین هزینه مراسمات آن‌ها را برگزار و آنان را وارد زندگی مشترکشان می‌کند.

ساخت مسجد در محله

خانم شفیع و همسرش، ساخت مسجد را هم در کارنامه فعالیت‌های خود ثبت کرده‌اند؛ آن‌ها در محله‌ای ساکن هستند که مسجد نداشت و از آنجایی که همسر این بانوی تلاشگر، سابقه ساخت مسجد در روستای پدری خود را داشت، اینبار هم آستین بالا می‌زند و با کمک این بانوی دغدغه‌مند و با پیگیری‌های مجدانه خود، زمینی دولتی در اختیار می‌گیرند و با جمع آوری کمک‌های مردمی، در آن مسجدی به نام پیامبر اعظم(ص) ایجاد می‌کنند؛ مسجدی که اکنون به مرکزیت محله تبدیل شده و تاکنون بسیار هم فعال بوده است.

راه اندازی مرکز خیریه باب الحوائج

این بانوی دلسوز کمک‌هایی جزئی هم به افراد نیازمند محله داشته و مدتی قبل همسرش با کمک تعدادی از دوستانشان مؤسسه خیریه باب الحوائج را راه اندازی می‌کنند؛ مؤسسه‌ای که اکنون ۱۴۰ نفر تحت پوشش آن قرار دارند و هرازگاهی از طریق این مرکز بسته‌های ارزاق تهیه و میان افراد تحت پوشش توزیع می‌شود‌.
خانم شفیع و همسرش به برکت راه اندازی مؤسسه قرآنی آل یاسین ولایت، توفیق یافتند تا قدم در مسیر خدمت‌رسانی به مردم بگذارند و در این مسیر ارزشمند تا حد توان کوشیده‌اند و برای دستگیری از مردم از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند.

, ,
نوشتهٔ پیشین
زهرا وحیدی
نوشتهٔ بعدی
عظیمه شفیع

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید