خدمت به مردم سن و سال نمی‌شناسد/ نگاهی آماری و کلی به وضعیت شرکت کنندگان در مهرواره بانور

لطف و بزرگ‌منشی افراد ارتباطی با سن، مدرک تحصیلی، شغل و درآمدشان ندارد، برخی با دستان خالی گره‌های بزرگی از زندگی مردم می‌گشایند، برخی دیگر با سن کم کارهای بزرگ و متنوعی را رقم می‌زنند و بعضی نیز علی‌رغم داشتن مشغله‌های فراوان، خدمت به خلق را هم در برنامه‌ریزی‌های خود می‌گنجانند و از آن غافل نمی‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهراوره بانور، مهرواره بانور یکی از میدان‌های خدمت به مردم و جامعه است که با هدف تعالی خانواده، از یکم مرداد ماه سال جاری کلید خورد و با استقبال خوب بانوان فعال و کنشگر سرتاسر کشور مواجه شد، استقبال خوب بانوان از این رویداد، باری دیگر ثابت کرد که اگر بانوان در حوزه خدمت‌رسانی به مردم و جامعه پیشتاز نباشند، عقب‌تر از مردان هم قرار ندارند.
تاکنون ۲۲ هزار و ۳۱۴ نفر از بانوان کشور در مهرواره بانور شرکت کرده‌اند که ۷ هزار و ۱۳۷ تن از شرکت کنندگان را بانوان حوزوی تشکیل می‌دهند، از این تعداد، ۸۲۵ نفر از آنان دارای مدرک سطح یک، ۴ هزار و ۸۵۵ نفر سطح دو، یک‌هزار و ۳۴۸ نفر سطح سه و ۱۰۹ نفر هم دارای مدرک سطح چهار حوزوی هستند.
همچنین ۱۶۶ نفر از شرکت کنندگان در این طرح، دارای مدرک دکتری، یک‌هزار و ۹۰۱ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۶ هزار و ۱۸۴ نفر دارای مدرک کارشناسی، یک هزار و ۲۱۸ نفر دارای مدرک کاردانی و مابقی آنان نیز دیپلم و زیر دیپلم هستند.

میانگین سن شرکت کنندگان در مهرواره

طبق محاسبات و بررسی‌های انجام شده میانگین سن شرکت کنندگان در مهرواره بانور، ۲۹ سال اعلام شده است که از دهه‌های مختلفی همچون دهه پنجاه، شصت، هفتاد و… در این رویداد ملی شرکت کرده‌اند.

این آمار نشان می‌دهد که هر انسانی با هر میزان سن و سواد تحصیلی، می‌تواند دغدغه مردم و جامعه خود را داشته باشد؛ چرا که وقتی انگیزه خدمت به خلق در وجود کسی ریشه دواند، فرد را به چنان مرتبه‌ای از رشد و بالندگی فکری و معنوی می‌رساند که خوش بختی و عاقبت به خیری خود را در توفیق خدمت رسانی به مردم و جامعه می‌بیند و برای رفع گرفتاری‌های بزرگ و کوچک افراد، بدون هیچ‌چشم‌داشتی از دل و جان مایه می‌گذارد.
نقطه اشتراک چنین افرادی با یکدیگر علی‌رغم سن، مدرک تحصیلی، جایگاه و شغل‌های متفاوت، برخورداری از روحیه جهادی، ایثار و نوع‌دوستی است و وجود چنین کسانی است که ثابت می‌کند انسانیت هنوز هم زنده است.

, ,
نوشتهٔ پیشین
حجت الاسلام عزت زمانی از عملکرد بنیاد هدایت در برگزاری مهرواره بانور تقدیر کرد
نوشتهٔ بعدی
افتخار ملکشاهی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید