زوجی که گام‌های خود در مسیر خدمت‌ به خلق را نذر ظهور امام زمان(عج) کرده‌اند

خانم عیدانی یکی از بانوان فعالی است که گام‌های خود در مسیر خدمت رسانی به مردم را نذر فرج و قدوم مبارک حضرت ولیعصر(عج) کرده است و با شعار مهدویت، به سهم خود در جبهه فرهنگی و اجتماعی جامعه نقش آفرینی می‌کند، او با همسرش در این مسیر ارزشمند هم پیمان شده‌اند و امیدشان تربیت سربازانی درخور، برای ظهور امام زمان(عج) است.

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، امل عیدانی بانوی طلبه‌ای از خطه آبادان که خونگرمی و سخت کوشی اهالی این منطقه را به خوبی به ارث برده و حالا با همین دو ویژگی در کنار ایثار و نوعدوستی خود، توانسته در بزنگاه‌های زندگی افراد وارد و با عزمی راسخ اقدام به حل و فصل مشکلات آنان کند.
او مدت‌هاست که با هدف پیشگیری از طلاق، به تدریس احکام، اخلاق و سبک زندگی اسلامی می‌پردازد و کلاس‌هایی را با این موضوعات، به صورت هفتگی برگزار می‌کند و بواسطه انجام اینکار، بسیاری از افراد به او مراجعه می‌کنند و مشکلات زندگی زناشویی خود را نیز با او در میان می‌گذارند و از راهنمایی‌های او همچون مشاوری دلسوز بهره‌مند می‌شوند.
خانم عیدانی می‌گوید: بسیاری از نوعروسان، آگاهی لازم از نوع برقراری ارتباط با همسر را ندارند و در اکثر موارد، در ابتدای ازدواج دچار اختلافاتی با یکدیگر می‌شوند که من با صحبت با آنان و آموزش مهارت‌های لازم سعی دارم از ریشه دار شدن مشکلاتشان جلوگیری کنم تا خدایی ناکرده این مشکلات منجر به جدایی آن‌ها از هم نشود و خدا را شکر در اکثر موارد هم موفق به حل مشکلات فی مابین آنان شده‌ام.

کار با کودکان و اجرای طرح ضیافت مهدوی

او علاوه بر اینکار با اجرای طرحی ابتکاری به نام “ضیافت مهدوی” در مدارس، که ویژه دختران نوجوان برگزار می‌کند، احکام و مفاهیم مذهبی و اسلامی را در قالب بازی به بچه‌ها تفهیم می‌کند تا محیطی شاد و در عین حال معنوی را برای آنان به وجود آورد.
او برای اجرای این طرح، یک گروه ۳۰ نفره متشکل از مربیان کودک، مربیان نوجوان، طراحان بازی کودکان و مربیان حلقه‌ها تشکیل داده و مسئولیت این گروه را هم خود و همسرش عهده‌دار شده‌اند و با دقت و حساسیت و به صورت کاملا اصولی به اینکار مهم می‌پردازند.
خانم عیدانی با بیان اینکه اجرای موفق این طرح در سطح شهرستان موجب شده تا از دیگر شهرستان‌ها نیز از گروه ما برای اجرای طرح ضیافت مهدوی دعوت کنند، گفت: از ماهشهر، اهواز و گرگان برای اجرای طرح ضیافت از ما دعوت شد، اما گرگان به دلیل مسافت طولانی که داشت، هزینه ایاب و ذهاب گروه زیاد میشد و باتوجه به اینکه پشتوانه مالی هم نداشتیم نتوانستیم حضورا اقدامی برای آنان انجام دهیم، اما سعی کردیم با آموزش مجازی، راهکار و تجاربمان را به آن‌ها منتقل کنیم تا خودشان به اجرای این طرح در شهرستانشان بپردازند.
خانم عیدانی علاقه وافری به کار با کودکان دارد و به علت و دلیل علاقمندی خود اشاره می‌کند و می‌گوید: وقتی در کودکی مسئله‌ای در کودکان نهادینه شود، برای همیشه در ذهن آنان ماندگار می‌شود همانطور که امیر المؤمنین در روایتی فرمودند ” کسی که به کودکی چیزی بیاموزد، انگار بر سنگ حکاکی کرده است”.

اجرای طرح قرار آبادی و فعالیت در روستاها

او با اجرای طرح دیگری به نام “قرار آبادی” به روستاها می‌رود و کار با کودک انجام می‌دهد و برای بزرگسالان روستا هم احکام و مشاوره برگزار می‌کند، گاهی حتی بین نیازمندان روستاها بسته‌های ارزاق توزیع می‌کند و دیگر مشکلات آنان را نیز از تعمیر کولر گرفته تا بنایی و تعمیر منازل با کمک همسر و دیگر اعضای گروه پیگیری می‌کنند.

مقابله با تحدید نسل

این بانوی تلاشگر از اهمیت فرزندآوری نیز به خوبی آگاه است و تلاش‌هایی در حد توان در این زمینه نیز داشته اما معتقد است برای حل ریشه‌ای این مشکل، نیاز به یک پشتوانه مالی قوی دارد؛ چرا که با بررسی‌های خود به این نتیجه دست یافته که عمده خانوارها به دلیل مشکلات مالی از فرزندآوری اجتناب می‌کنند و باید از این لحاظ حمایت شوند.
او با اتفاق تلخ سقط جنین نیز مواجه شد و تمام سعی خود را برای منصرف کردن آن خانواده از انجام اینکار به کار بست و با جمع آوری کمک از دوستان و آشنایان سعی کرد این خانواده را که به دلیل مشکلات مالی روی تصمیم خود پافشاری می‌کردند، از این کار منصرف کند تا حق حیات از موجود زنده و بی‌گناهی سلب نشود.

عهدی برای خدمت رسانی

یکی از نقاط مثبت زندگی خانم عیدانی و همینطور عامل موفقیت او، همسر همراهی است که در کنار خود دارد و درست از زمانی که پیوند زناشویی بین آن‌ها بسته شد، گویی عهد دیگری نیز برای پیمودن مسیر بندگی و خدمت به خلق نیز بین آنان شکل گرفت؛ عهدی که پس از سال‌ها زندگی و علی‌رغم وجود سه فرزند در زندگیشان همچنان پابرجاست و حالا هم هردو به سرسختی همان روزهای ابتدایی به آن پای بند هستند و حتی روز به روز تلاششان را برای عمل به این تعهد بیشتر و بیشتر می‌کنند.
یکی از نتایج خوب این عهد مشترک، راه اندازی هیئت سه شنبه‌های مهدوی با همفکری و همراهی یکدیگر بوده است و در کنار آن مؤسسه خیریه‌ای را نیز با نام “خدام المهدی” ایجاد کرده‌اند که اگرچه هنوز کار ثبت آن به طور کامل انجام نگرفته، اما این مؤسسه پویا و فعال است و کارهای فرهنگی و اجتماعی مختلفی در آن انجام می‌گیرد.

تلاش برای تربیت سربازانی برای امام زمان(عج)

وقتی از خانم عیدانی در خصوص هدفش از انجام این فعالیت‌ها می‌پرسیم، با ذوقی زایدالوصف که نشان از ارادت بی حد و حصر او به حضرت ولیعصر(عج) دارد می‌گوید: هدفم تربیت سرباز برای ظهور امام زمان(عج) است و تمام قدم‌هایم را به همین نیت برمی‌دارم و هرکاری که می‌کنم برای وصول به این هدف است، برخی به من می‌گویند کار مشاوره با شعار مهدویت همخوانی ندارد، اما از نظر من هر قدمی که برای آرامش مردم برداریم، به نوعی توانستیم کمک کنیم تا ذهن آنان را متوجه حضرت ولیعصر(عج) نماییم؛ چراکه مادامیکه افراد درگیر مشکلاتشان باشند، فرصتی برای توجه به امام زمان(عج) نخواهند یافت.

, ,
نوشتهٔ پیشین
مهلت ثبت نام در مهرواره بانور تا نهم آذر ماه تمدید شد
نوشتهٔ بعدی
زوج طلبه‌ای که در ماراتن خدمت به مردم گوی سبقت از هم ربوده‌اند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید