شریکه‌الامامی که استعدادهای کودکان را کشف و شکوفا می‌سازد

خانم جلالی از ذوق هنری خود برای پرورش استعداد کودکان و انجام فعالیت‌های فرهنگی بهره گرفته و تاکنون کلاس‌های نقاشی زیادی را برای بچه‌ها برگزار کرده است، او با همراهی دختران نوجوان، دیوارهای مدارس مختلفی را نقاشی کرده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره بانور، زهرا جلالی شریکه الامام ۳۵ ساله و همسر حجت الاسلام حسن طائی و مادر ۴ فرزند است که حدود ۶ سال است که به همراه همسرش در سربیشه استان خراسان جنوبی مستقر هستند، سربیشه؛ شهری با حدود ۹۰۰۰نفر جمعیت در نزدیکی بیرجند است که جمعیت آن تلفیقی از شیعیان و اهل سنت هستند.

برگزاری کلاس‌ و اردوهای فرهنگی

خانم جلالی و همسرش در یکی از جلساتی که از طرف «بنیاد هدایت» برگزار شده بود شرکت کردند و با اطلاعاتی که در آن جلسه به آن‌ها منتقل شد، ایده‌ای به ذهنشان خطور کرد؛ این شریکه الامام در این باره می‌گوید: منطقه‌ای که ما در آن مستقر هستیم، جزو مناطقی است که وضعیت مالی مردم تا حدی ضعیف است و بچه‌ها اغلب اوقات در کوچه و خیابان‌ها مشغول بازی هستند و از اوقات فراغتشان به درستی استفاده نمی‌کنند، برای همین ما برنامه‌ای ترتیب دادیم تا اوقات فراغت بچه‌ها را به نحو مناسبی پر کنیم.
در این راستا خانم جلالی و همسرش تصمیم می‌گیرند بچه‌ها را در طول تعطیلات تابستانی به اردوهای فرهنگی مثل پارک و طبیعت ببرند یا اینکه در مسجد برایشان کلاس نقاشی و قرآن برگزار کنند تا به این شیوه آن‌ها هم از وقتشان به درستی استفاده کنند.
وی در این خصوص توضیح می‌دهد: روزهای فرد من برای دخترها برنامه گردش و کلاس می‌گذارم و در روزهای زوج همسرم برای پسرها برنامه می‌گذارد و آن‌ها را به اردو و تفریح می‌برد.

یک تیر و دو نشان/ تفریح همراه با انجام کار جهادی

یکی از ابتکاراتی که خانم جلالی داشته اردوهای جهادی متفاوتی است که با همراهی همسرش حجت الاسلام طائی برای نوجوانان بر گزار می‌کند، اردویی که بچه‌ها در آن هم ذوقشان را پرورش می‌دهند و هم کار جهادی می‌کنند و به بقیه خدمت می‌رسانند این شریکه الامام در این باره می‌گوید: من کلاس نقاشی برگزار می‌کردم، در کلاسم با بچه‌هایی مواجه شدم که به رغم اینکه در اینکار استعداد خوبی داشتند، اما نقاشی نمی‌کشیدند و از ابراز وجود خود می‌ترسیدند بعد از فکر کردن به این نتیجه رسیدم که کاری کنم که بچه‌ها بتوانند استعدادهایی که دارند را شکوفا کنند؛ به همین خاطر تصمیم گرفتیم با بچه‌هایی که استعداد این کار را دارند تمرین کنم و آن‌ها را به مدارس ببرم تا دیوارهای مدرسه را با همدیگر نقاشی کنیم و به آن‌ها بیاموزم که هرگز از بروز خلاقیتشان نترسند.
خانم جلالی ذوق هنری خوبی دارد و از این ذوق و استعداد خدادادی برای جذب دانش آموزان استفاده می‌کند وی می‌گوید: در برنامه‌ها و جشن‌هایی که از مدرسه و مسجد گرفته تا ادارات و پایگاه‌های بسیج برگزار می‌کنند از من دعوت می‌کنند تا دکور مراسم را برایشان بزنم و تزئینات را انجام دهم و خدا را شکر می‌کنم که استعداد و ذوقم در این راه صرف می‌شود.
نکته جالب اینکه حاج آقا طائی هم ذوق هنری خوبی دارد و دستی بر خوشنویسی و خطاطی دارد و در کنار همسرش خانم جلالی بچه‌ها را به اردوی جهادی می‌برد.
خانم جلالی سرپرستی دختران را در این اردوی جهادی و همسرش سرپرستی و سرگروهی پسران را بر عهده می‌گیرد، این بانوی پرتلاش به مزاح می‌گوید: ما در این زمینه با هم رقابت داریم که تعداد بچه‌های کداممان بیشتر هستند و یا بهتر کار می‌کنند.

حمایت از یک بانوی نابارور

یکی از برنامه‌هایی که این بانوی شریکه الامام به طور جدی آن را دنبال می‌کند، کمک به یک مادر نابارور است که بتواند کمک هزینه درمان خود را تأمین کند و به زودی بتواند فرزند خودش را در آغوش بگیرد. او می‌گوید: این خانم نابارور ۴۸ ساله است ولی تا به حال صاحب فرزندی نشده و خیلی از این بابت ناراحت است، من تصمیم دارم تا او را کمک کنم تا بتواند صاحب فرزندی شود، چون بارها شاهد حس مادرانه‌اش بوده‌ام و دیده‌ام که چطور به فرزندان من محبت می‌کند و آن‌ها را در آغوش می‌گیرد.
خانم جلالی علاوه بر اردوی جهادی و انجام کارهای خیر مثل کمک‌های معیشتی و … برنامه‌هایی هم برای آینده دارد که تشکیل گروه سرود دختران نوجوان و برگزاری کلاس خیاطی برای مادران از جمله این برنامه‌ها می‌باشد.

, ,
نوشتهٔ پیشین
تعداد ثبت نام کنندگان در مهرواره بانور به بیش از ۲۰ هزار نفر رسید
نوشتهٔ بعدی
از وساطت در ازدواج جوانان تا حمایت مالی از زوجین نابارور

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید