تبادل تجربیات استان‌های مختلف با یکدیگر در زمینه اجرای طرح مهرواره بانور

راهیاران استانی و منطقه‌ای و متولیان برگزاری مهرواره بانور، در نشستی مجازی به بررسی کیفیت برگزاری این مهرواره در استان‌‌های مختلف و تبادل تجربیات خود در زمینه اجرای این طرح پرداختند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره بانور، جلسه مجازی«بررسی کیفیت برگزاری مهرواره بانور در استان‌ها»، عصر امروز با حضور راهیاران استانی و منطقه‌ای برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محمد پشم فروش مسئول عملیات بنیاد هدایت، اظهار داشت: بهترین شیوه برای اطلاع رسانی و دعوت جهت مشارکت بیشتر در این مهرواره، استفاده از ظرفیت شبکه راهیاری است.
وی با توجه به اهداف برگزاری مهرواره بانور، گفت: در بسیاری از مساجد، محلی برای فعالیت بانوان وجود ندارد؛ این مهرواره می تواند بستری را برای فعالیت بانوان فراهم آورد.
حجت الاسلام پشم فروش افزود: تاکنون استان‌ خراسان رضوی در این زمینه پیشتاز بوده و بیش‌ترین آمار ثبت نام را به خود اختصاص داده‌اند.
مسئول عملیات بنیاد هدایت خاطرنشان کرد: توجیه مدیران شهرستانی، ایجاد هماهنگی میان ارگان‌های مختلف، اقناع اندیشه و تبلیغ چهره به چهره این مهرواره از جمله اقداماتی است که استان خراسان رضوی انجام داده است.

استقبال بانوان فعال فرهنگی از مهرواره بانور

حجت الاسلام رحمتی راهیار بنیاد هدایت در استان خراسان رضوی، بخشی از تجربیات خود در اجرای این مهرواره را به اشتراک گذاشت و گفت: با این که شبکه ما بیشتر به مناسبت دهه محرم مشغول فعالیت بودند، مدیرکل محترم و معاون فرهنگی استان، شخصا به میدان آمدند تا شبکه را نسبت به اجرای مهرواره توجیه نمایند.
وی افزود: تیم‌هایی تشکیل شد که به شهرستان‌های مختلف سفر کرده و به صورت چهره به چهره فعالان فرهنگی را برای حضور در این مهرواره تشویق می‌کردند.
حجت الاسلام رحمتی با بیان اینکه تا کنون ۴۰۶ نفر از استان خراسان رضوی در مهرواره بانور ثبت نام کرده‌اند، اظهار داشت: انتظار ما بیش از این است؛ و با اقداماتی که در این روزها در حال انجام است، پیش بینی می‌شود به زودی شاهد رشد فزاینده‌ آمار مشارکت فعالان این استان باشیم.

شبکه سازی بانوان فعال مساجد یکی از ثمرات مهرواره بانور است

حجت الاسلام محمد بنی خزاعی راهیار بنیاد هدایت در خراسان جنوبی، یکی از ثمرات این مهرواره را شبکه سازی بانوان فعال مسجدی دانست و گفت: خیلی از این بانوان به صورت جداگانه در استان فعال بودند، اما به برکت این مهرواره و با تشکیل گروه‌ها و ستادهای مشترک، این بانوان با یکدیگر آشنا شده و تصمیم دارند که حتی اگر این مهرواره نیز به پایان رسید، فعالیت‌های مشترک خود را در قالب این ستادها ادامه دهند.

تشکیل شبکه بانوان کنشگر؛ مهم‌ترین هدف مهرواره بانور

مریم زاد قاسمی عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت و دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور در بخش دیگر این جلسه، گفت: اگر شبکه بانوان کنشگر و فعال فرهنگی و اجتماعی کشف شود و در استان ها انسجام پیدا کند و نهادهای حاکمیتی آنها را بشناسند و از آنها حمایت کنند، ما به هدف خود در این مهرواره دست یافته‌ایم.
وی به نقش بی بدیل بانوان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب می فرمایند اگر بانوان در فعالیت‌ها و حرکت‌های اجتماعی حضور نداشته باشند، نتایج لازم به دست نخواهد آمد؛ توجه و تأکید ویژه ایشان به نقش و جایگاه بانوان، ضرورت اقدام در این عرصه را بیشتر برای ما مشخص می‌نماید.
دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور مخاطب شناسی و نیازسنجی مناسب در حل مسائل مختلف را ضروری خواند و تأکید کرد: بانوان کنشگر در این زمینه بسیار مؤثر هستند؛ بنابراین برای حل مسائل نیاز است که بانوان فعال یکدیگر را بشناسند و با هم شبکه شوند و از ظرفیت‌های همدیگر استفاده کنند.
زاد قاسمی خواستار تشکیل ستادهای شهرستانی و استفاده از ظرفیت‌های نهادی شد و گفت: تکلیفی که رهبر معظم انقلاب در زمینه جهاد تبیین مشخص کردند برعهده همه نهادها و مجموعه‌های مردمی است و از آنجا که مهرواره بانور نیز در همین راستا شکل گرفته، انتظار می رود که همه در اینکار احساس مسئولیت کنند و پای کار بیایند، همانطور که در برخی استان‌ها شاهد هستیم که مجموعه‌های مختلف، همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند.

برنامه ویژه مهرواره بانور برای توانمندسازی و آموزش بانوان کنشگر

حجت الاسلام محلاتی معاون راهبری بنیاد هدایت نیز در پایان جلسه با اشاره به اهمیت مهرواره بانور، گفت: برای به وجود آمدن شبکه بانوان در مساجد، امامان را باید ترغیب کرد که بانوان فعال را برای مشارکت در این مهرواره، معرفی کنند.
وی افزود: مهرواره بانور به توانمندسازی و آموزش نگاه ویژه‌ای دارد و مشارکت در آن موجب رشد افراد می شود و این می‌تواند اتفاق مبارکی باشد.
حجت الاسلام محلاتی خاطرنشان کرد: لازم است که جلساتی با حضور امامان و شریکه الامام‌ها در استان‌ها شکل بگیرد و آن‌ها برای حضور و مشارکت در مهرواره دعوت شوند.
وی ادامه داد: این مهرواره‌ها بهانه‌ای است برای توانمند شدن شبکه و ایجاد ساختار مطلوبی که مدنظر می‌باشد و امید داریم که درصد قابل توجهی از مساجد ما بتوانند پس از این مهرواره، شبکه بانوان فعال محله را در کنار خود داشته باشند و از ظرفیت های آن‌ها در عرصه‌های مختلف استفاده نمایند.

, ,
نوشتهٔ پیشین
امام جمعه کرمانشاه برای همکاری در اجرایی شدن «مهرواره بانور» اعلام آمادگی کرد
نوشتهٔ بعدی
معلم کارآفرین / از کمک به اقتصاد خانواده‌ها تا پیشگیری از طلاق

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید