استان هرمزگان از ظرفیت‌های خوبی برای درخشش در مهرواره بانور برخوردار است/ دبیر ستاد مهرواره بانور هرمزگان معرفی شد

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: باتوجه به درخشش استان هرمزگان در مهرواره‌های قبلی، امید است با وجود ظرفیت‌های خوب موجود در این استان، در مهرواره بانور نیز هرمزگان همچون گذشته خوش بدرخشد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره بانور، اولین جلسه ستادی مهرواره بانور در هرمزگان با رویکرد شبکه سازی و توانمند سازی ظرفیت جامعه بانوان، صبح امروز با حضور مدیر کل، معاون فرهنگی و کارشناس امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان، دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور، مدیرکل امور بانوان استانداری و راهیاران استانی و شهرستانی هرمزگان برگزار شد.

حجت الاسلام انصاری راد مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان، در این نشست با اشاره به درخشش هرمزگان در مهرواره‌های گذشته اظهار داشت: در مهرواره محله همدل، استان هرمزگان و شهرستان‌های تابعه، با کسب رتبه‌هایی در سطح کشوری خوش درخشیدند و نشان دادند این استان از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است که با استفاده از این سابقه درخشان و پتانسیل‌های موجود، انتظار داریم در این مهرواره نیز این استان به خوبی ظاهر شود.
وی دستورالعمل مهرواره بانور را شیوه نامه جامعی خواند و سپس به اهداف برگزاری این مهرواره اشاره و عنوان کرد: تقویت بنیاد خانواده و ایجاد امید در محله با حل مسائل آنان در حوزه خانواده، از مهمترین اهدافی است که در این رویداد دنبال می‌شود.
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین خواستار تشکیل ستادهای شهرستانی مهرواره بانور در این استان شد و بر اطلاع رسانی و تبیین دقیق این مهرواره برای کسانی که قرار است در میدان عملیات قرار گیرند، تاکید کرد.
وی در ادامه با اشاره به نقش مؤثر شریکه الامامان به عنوان یکی از مخاطبان این مهرواره تصریح کرد: بانوان شریکه الامام ظرفیت جدیدی هستند و بدیهی است با حضور، همراهی و مشارکت آنان با همسرانشان، امامان نیز موفق‌تر عمل خواهند کرد.
حجت الاسلام انصاری راد بر ساخت کلیپ و تیزر مهرواره، بهره‌گیری از فضای مجازی جهت اطلاع رسانی این طرح، استفاده از ظرفیت شبکه نهضت پیشرفت بانوان استان، اطلاع رسانی دقیق این رویداد در صدا و سیمای هرمزگان، تشکیل هیئت داوران در سطح استان و شهرستان‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود در هرمزگان با توجه به شرایط و اقتضائات این استان تاکید کرد و در زمینه آموزش نیز برگزاری جلسات آموزشی به صورت مجازی برای همه اقشار بانوان و جامعه هدف این طرح را خواستار شد.

در حاشیه این جلسه نرگس منتظری مدیرکل امور بانوان استانداری هرمزگان نیز با اشاره به اهمیت پرداختن به مسائل حوزه خانواده بیان داشت: در شرایط موجود دشمن خانواده را هدف قرار داده و این اهمیت اجرای چنین طرح‌هایی همچون مهرواره بانور را دو چندان می‌‌کند.
وی افزود: هدف از اجرای چنین طرح‌هایی این است که بین دولت و مردم حلقه‌های ارتباطی شکل گیرد؛ چراکه استفاده از پتانسیل مردم و بهره گیری از ظرفیت آنان همواره کارگشا بوده است.
مدیرکل امور بانوان استانداری هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: حضور بانوان در صحنه و ورود آنان به حل مسائل حوزه خانواده، از آنجایی که بانوان عمود خیمه تمام خانه‌ها محسوب می‌شوند، بسیار اثرگذار خواهد بود.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ویژه ماه محرم و صفر گفت: این دوماه فرصت ویژه ای را برای اجرای چنین طرح‌هایی ایجاد می‌کند و باید از این فرصت طلایی بهره گرفت و امید است به اتفاق یکدیگر و با اجرای درست این رویدادها بتوانیم فردای بهتری را برای استان هرمزگان و کشور رقم بزنیم.

در پایان جلسه مریم زادقاسمی دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور از همراهی و همدلی متولیان فرهنگی استان هرمزگان ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: چنین جمع های همدل و همراهی بدون شک موجب افزایش قدرت خواهد شد و نتایج اثر بخشی را در میدان رقم خواهد زد.
وی همچنین به علت پرداختن به مسائل حوزه خانواده اشاره و عنوان کرد: باتوجه به حساسیت مسائل مربوط به حوزه خانواده، این موضوع مدنظر قرار گرفته و در این طرح مجموعه نظام مسائل حوزه خانواده، بررسی، مطالعه و دسته بندی شده است.
زادقاسمی در ادامه مسجد را یکی از مهمترین سنگرها برای اجرای چنین طرح‌هایی دانست و گفت: کارکرد مسجد معجزه آسا است، اما کمی از این مکان ارزشمند غفلت شده است و بنا داریم با احیای جایگاه این مکان مقدس، در سنگر مهم و ارزشمند مسجد به حل مسائل مختلف بپردازیم.

گفتنی است در این جلسه معصومه هوشمند کارشناس امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان به عنوان دبیر ستاد مهرواره بانور در این استان انتخاب شد و
حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام محمد فولادی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات هرمزگان،حجت الاسلام حمید غلامپور راهیار استان، مریم لشنی راهیار استانی شبکه شریکه الامام هرمزگان، عبدالرزاق زندوی مدیر روابط عمومی سازمان تبلیغات استان، راهیاران شهرستانی هرمزگان، لیلا حمزه پور جانشین سازمان بسیج جامعه زنان این استان، نرگس منتظری مدیر کل امور بانوان استانداری، لیلا کریمی مسئول امور بانوان دارالقرآن هرمزگان، خانم تاجیک مشاوره امور بانوان فرمانداری استان، خانم میرزایی مسئول دبیر خانه هیئات مذهبی هرمزگان، خانم روان تاب مسئول دبیر خانه کانون مداحان استان، خانوم فریادی مدیر مسئول مدارس صدرایی هرمزگان، خانم سلامتی جهادگر مردمی هرمزگان، خانم پرمایه نماینده شورای بانوان فرهیخته استان و خانم دهقانی از اعضای خبرگزاری ایکنا به عنوان اعضای ستاد استانی مهرواره بانور هرمزگان منصوب شدند.

نوشتهٔ پیشین
آسیب شناسی تربیت دینی
نوشتهٔ بعدی
انتصاب دبیر و اعضای ستاد استانی مهرواره بانور آذربایجان غربی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید