شناسایی الگوهای قابل تکثیر یکی از مهمترین اهداف طرح نهضت پیشرفت بانوان است

مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات عنوان کرد: یکی از اهداف ما در طرح نهضت پیشرفت بانوان، شناسایی الگوهای قابل تکثیر است.

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، وبینار تشریح “مهرواره بانور” به همت دفتر امور بانوان بنیاد هدایت صبح امروز دهم مرداد ماه ۱۴۰۱، با حضور مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات، دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور، شبکه راهیاران استان‌ها، کارشناسان بانوان و ستاد نهضت پیشرفت بانوان در استان‌ها برگزار شد.

عاطفه سعیدی نژاد مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات، در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت قرار گرفتن در ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به طرح کلان سازمان تبلیغات که طرح “نهضت پیشرفت بانوان” است، اشاره و عنوان کرد: در این طرح به دنبال آنیم که چطور می توان ظرفیت بانوان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی را فعال نمود.

وی افزود: اقشار متعدد بانوان از جمله تشکل‌ها، مبلغان، کانون‌های قرآنی و بانوان شریکه الامام از ظرفیت‌های عظیمی هستند که باید جایگاه خود را در این نهضت بیایند و کار ویژه‌ای برای هریک از آنان تعریف شود.
سعیدی نژاد همچنین تصریح کرد: ما درصدد معرفی الگوی سومی برای زنان هستیم که در آن زن دارای ساحت‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است، اما در عین حال قائل به این هستیم که باید از بانوان متناسب با توان و ظرفیتی که دارند، انتظار داشت.
مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات با بیان اینکه امروز در طرح نهضت پیشرفت بانوان باید به دنبال الگوهای قابل تکثیر رفت، اظهار داشت: امروز در سازمان تبلیغات مدل‌های جدیدی از الگوی سوم در حال شکل گیری است و بانوان شریکه الامام یکی از نمونه‌های آن هستند که ماموریتی خانوادگی برای آنان تعریف شده است.
وی با اشاره به دو ظرفیت ویژه “محبت ورزی” و “سخن ورزی” بانوان گفت: این دو ویژگی برای عموم زنان قدرت اثرگذاری و تبلیغی ایجاد می‌کند که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای حل مسائل خانواده بهره گرفت.
سعیدی نژاد همچنین تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایل پیشرفت انقلاب تا به امروز، ناظر به حرکت و پشتیبانی زنان در میدان‌های مختلف است؛ زنانی از نسل‌های قبل که پای سخن امام آمدند و بیعت کردند و زندگی مجاهدانه را برگزیدند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهرواره بانور و اهمیت روایت کنشگری بانوان عنوان کرد: مهرواره بانور یکی از طرح‌های مشترکی است که به پیشنهاد بنیاد هدایت رقم خورده و قرار است متمرکز بر کنش‌هایی باشد که بانوان می توانند در حوزه خانواده در سطح محله داشته باشند و همچنین روایت این کنش‌ها جهت الگوسازی و تربیت کنشگرانی از زنان در عرصه‌های گوناگون یکی دیگر از رویکردهای این طرح می‌باشد.

, ,
نوشتهٔ پیشین
اعضای کارگروه‌های ستاد استانی مهرواره بانور گلستان انتخاب شدند
نوشتهٔ بعدی
مهرواره بانور؛ فرصتی مناسب برای علاقه مندان به کار در زمینه جهاد تبیین

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید