اهتمام بانوی مرندی به منصرف کردن افراد از سقط جنین

خانم زرین کار برای افرادی که قصد سقط جنین خود را دارند، جلسات مشاوره برگزار می‌کند و از خانواده‌هایی که به لحاظ اقتصادی توان نگهداری از فرزند خود را ندارند، حمایت می‌کند تا آن‌ها را از انجام این اقدام ناپسند منصرف کند.

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، زهرا زرین کار اهل شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی است که از سال ۱۳۸۳ تاکنون با راه اندازی مؤسسه قرآنی ریحانه النبی(س) اقدام به انجام فعالیت‌های قرآنی کرده است.
او در همین جلسات قرآنی متوجه مشکلات افراد محله می‌شود و تمام تلاش خود را برای حل آن‌ها به کار می‌گیرد.
این بانوی دغدغه‌مند تاکنون فعالیت‌های نیکوکارانه بسیاری از جمله توزیع بسته‌های معیشتی، تأمین جهیزیه برای نوعروسان کم برخوردار، تهیه سیسمونی برای نیازمندان و پخت و توزیع غذای گرم میان مستمندان را در دستور کار خود داشته و از زمان شیوع کرونا با توجه به افزایش مشکلات مردم، فعالیت‌های خود را مضاعف کرد و در سطح گسترده‌تری فعالیت نمود.
یکی از اقدامات ارزشمند این بانو مشاوره و آگاه سازی افراد از طریق ارائه بحث‌های روایی و قرآنی جهت منصرف کردن بانوانی است که قصد سقط جنین خود را دارند و به خانواده‌هایی که بدلیل شرایط اقتصادی خود توان نگهداری از فرزندشان را ندارند، یاری می‌رساند تا از این اقدام و تصمیم خود دست بکشند.
او در این زمینه با شناسایی خانواده‌هایی که تصمیم به سقط جنین خود دارند به حل مشکلات آن‌ها از خرید لباس تا هزینه‌های درمانی و معیشتی می‌پردازد و همین اقدامات او باعث شده افراد بسیاری از تصمیم خود منصرف شوند.
تاکنون ۴ مورد از فرزندان خانواده‌های نیازمندی که به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب، قصد سقط جنین خود را داشتند اما با تلاش و حمایت‌های این بانو از تصمیم خود منصرف شدند، متولد شده‌اند و افزون بر این افراد بسیار دیگری نیز در جلسات مشاوره این مؤسسه از تصمیم خود برای سقط جنین منصرف شده‌اند.
این بانوی تلاشگر علاقه شخصی خود به حل مسائل مردم را مهمترین دلیل انجام این اقدامات می‌داند و می‌گوید: مشکل گشایی از مردم برایم لذت بخش است و نمی‌توانم نسبت به آن‌ها بی تفاوت باشم و هرکاری که در توانم باشد برای مرتفع کردن مشکلات مردم انجام خواهم داد.
از دیگر اقدامات خانم زرین کار شناسایی زوج‌های جوانی است که توان رهن و اجاره خانه برای خود را ندارند و آن‌ها را در این زمینه نیز یاری می‌کند.
زرین کار در پایان به همراهی خوب همسرش در این امور اشاره کرد و او را بهترین مشوق خود برای پیشبرد کارهای خیر معرفی نمود.

, ,
نوشتهٔ پیشین
پوستر فرزند پروری
نوشتهٔ بعدی
پوستر فرزندآوری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید