بانوان؛ مؤثرترین کنشگران حوزه خانواده

دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور، بانوان را مؤثرترین کنشگران حوزه خانواده خواند و از استفاده از ظرفیت آنان برای حل مسائل محله در مهرواره‌ی بانور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهرواره بانور، آیین رونمایی از پوستر مهرواره « بانور» صبح روز دوشنبه، سوم مرداد ماه ۱۴۰۱، همزمان با روز خانواده و با حضور حجت اسلام و المسلمین «محمد قمی» رییس سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام « سید ناصر میرمحمدیان» مدیرعامل بنیاد هدایت، حجت الاسلام « رضا غلامی» قائم مقام بنیاد هدایت، حجت الاسلام «کمال خداداده»، رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و «مریم زادقاسمی» دبیر ستاد مرکزی این مهرواره در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزارشد.

مریم زاد قاسمی دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور، دراین مراسم با اشاره به اینکه این مهرواره کار مشترک بنیاد هدایت و اداره کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی است، گفت: در این راستا تمام ظرفیت‌های نهضت پیشرفت بانوان و همینطور شبکه شریکه الامام و شبکه امامت پای کار آمده‌اند و کانون‌های فرهنگی و بسیج خواهران مساجد هم اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: برگزاری این مهرواره با محوریت مسجد برای آن است که از مهمترین کارکرد‌های مسجد حل مسائل محلی است و خانواده نیز از مهمترین مسائل محلی محسوب می‌شود.

دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانورهمچنین اظهارداشت: بانوان مؤثرترین کنشگران حوزه خانواده هستند، از این رو، درصددیم در مهرواره‌ی بانور از ظرفیت آنان برای حل مسائل محله بهره گیریم.

زادقاسمی از تقویت بنیان خانواده، امیدآفرینی در سطح محله، فعال کردن ظرفیت‌های عظیم بانوان در محله، استفاده از ظرفیت همسران امامان محله با عنوان شریکه‌الامام و تقویت شبکه راهیاری بنیاد هدایت، به عنوان اهدافی نام برد که برای این مهرواره در نظر گرفته شده است.

دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور عنوان کرد: این مهرواره قرار است در دو بخش کلی برگزار شود که بخش نخست آن مربوط به حل مسئله و شامل هفت محور اساسی در حوزه خانواده است که این محورها شامل مسائل حوزه ازدواج و تشکیل خانواده، مسائل حوزه روابط زوجین، مسائل حوزه فرزندآوری، مسائل حوزه فرزندپروری، مسائل حوزه سبک زندگی اسلامی، مسائل حوزه اقتصاد در خانواده، مسائل حوزه سلامت در خانواده می باشند و محور دوم این مهرواره مربوط به بخش روایت و خاطره نویسی است که این بخش شامل خاطرات زندگی تبلیغی بانوان شریکه‌الامام و کنشگران فعال حوزه خانه و خانواده می‌باشد.

زادقاسمی درخصوص زمان برگزاری مهرواره با نور اعلام کرد: ماه‌های محرم و صفر به دلیل اینکه فرصت مناسبی برای تبلیغ محسوب می‌شوند، برای برگزاری این مهرواره انتخاب شده‌اند.

گفتنی است علاقه‌مندان به شرکت در این مهرواره باید عدد یک را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۷۵ ارسال کنند و پس ازدریافت  لینک سایت و لینک ثبت نام اقدام به ثبت مسئله خود کنند.

لازم به یادآوری است که علاقه مندان تا اربعین حسینی فرصت شرکت در این مهرواره را خواهند داشت و طبق برنامه ریزی انجام شده، ۱۷ ربیع الاول همزمان با سالروز ولادت پیامبر (ص) و امام صادق (ع) نتایج مهرواره اعلام خواهد شد.

 

, ,
نوشتهٔ پیشین
زنان در جهاد تبیین موفق‌تر از مردان عمل می‌کنند
نوشتهٔ بعدی
پوستر فرزندپروری(اسوه ها)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید